Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej  Filia nr 4 w Mokrzyszowie

W ramach obchodzonego,  w całym kraju, Tygodnia Bibliotek - klasa IV
z naszej szkoły uczestniczyła
w  warsztatach edukacyjnych pt.
„Patriotyzm to też Region”  w Miejskiej Bibliotece Publicznej  Filia nr 4
w Mokrzyszowie. Warsztaty  poprowadziły:  pani pedagog  Elżbieta Chabel  i  pani  plastyk MBP  Mariola Gadowska.

Tydzień Bibliotek  (8-15 maja)  obchodzony jest  już po raz piętnasty. Jego  organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Bogaty program obchodów przygotowany został również przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. Michała Marczaka.

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek to :  (Do)wolność czytania.  Można rozumieć je, jako wolne czytanie, nieskrępowane zakazami, z nieograniczonym dostępem do książki
w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki. Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości i podkreśla rolę książki i czytania w zachowaniu tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.

biblioteka01.jpg biblioteka02.jpg biblioteka03.jpg biblioteka04.jpg biblioteka05.jpg biblioteka06.jpg biblioteka07.jpg biblioteka08.jpg biblioteka09.jpg biblioteka10.jpg