W dniu 10 kwietnia 2018 r. funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie -  podkom. Renata Bednarska i st. asp. Marcin Skoczylas  spotkali się z uczniami klasy IV i VI naszej szkoły. Podczas wizyty policjanci przekazali uczniom przede wszystkim informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i na przejściach dla pieszych oraz przypomnieli  jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.  Tłumaczyli, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni.

Przytoczyli najczęstsze błędy i wykroczenia, jakie popełniają uczestnicy ruchu drogowego, informując jednocześnie, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, aby być bezpiecznym na drodze bez względu na to czy jest się pieszym, rowerzystą czy kierowcą samochodu.

Policjanci omówili zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Uczniowie dowiedzieli się, kiedy będą mogli samodzielnie jeździć rowerem. Omówiono także zachowania zabronione podczas jazdy jednośladem. Uczniowie dowiedzieli się także, z jakich dróg będą mogli korzystać, gdy uzyskają kartę rowerową. Funkcjonariusze podkreślili, jak ważną rzeczą podczas rowerowych przejażdżek jest korzystanie z wyposażenia podnoszącego bezpieczeństwo, czyli kasków i dodatkowych elementów odblaskowych.

Policjanci opowiedzieli także o licznych działaniach realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w województwie podkarpackim.

Zwrócono również uwagę na coraz częściej spotykaną wśród uczniów cyberprzemoc.

Przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, pan Stanisław Ciba - Specjalista z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, po raz kolejny, poinformował zebranych uczniów o odpowiedzialności karnej, jaka grozi za groźby, szantaż, zniewagi, zniesławienie, pobicia, niszczenie cudzych rzeczy czy kradzież.

Cyberprzemoc jest coraz częstszą formą przemocy wśród dzieci i młodzieży. Sprawca czuje się anonimowy i bezkarny w sieci. Wykazuje większą śmiałość w ośmieszaniu, dyskryminowaniu innych, bo nie musi stanąć „oko w oko” ze swoja ofiarą. Taka forma przemocy jest szczególnie groźna, gdyż poniżające i kompromitujące treści dostępne są dla wielu osób w bardzo krótkim czasie. Nawet jeśli sprawca zostanie ukarany, wpisy usunięte, to ich kopie i tak pozostają na wielu komputerach.

 

policja1.jpg policja2.jpg policja3.jpg

szkola z klasa 2460x1725

prom zdr

lepsza szkola

owoce

mleko

Puchatek certyfikat

certyfikat

Certyfikat dzień bez śmiecenia 1024

Certyfikat młodzi cyfrowi

BIP logo

covid  19COVID - 19

office grafika

egzamin

Egzamin ósmoklasisty

ksiazki

school calendar

wzorowa lazienka