Szanowni Państwo,

plakat zwierzyniec21 marca przypada kolejny Międzynarodowy Dzień Lasów. Z tej okazji Urząd Miasta Tarnobrzega wraz z Nadleśnictwem Nowa Dęba, firmą FCC Tarnobrzeg sp. z o.o. i tarnobrzeskim oddziałem Ligi Ochrony Przyrody oraz organizacjami pozarządowymi i szkołami organizują w sobotę, 17 marca 2018 r., o godz. 10 wielkie sprzątanie Lasu „Zwierzyniec”.
Kompleks leśny „Zwierzyniec” to zielone płuca miasta, miejsce wypoczynku i rekreacji dla licznej rzeszy Tarnobrzeżan. Brak świadomości ekologicznej wśród części mieszkańców powoduje, że „Zwierzyniec” traktowany jest jako wysypisko śmieci. Uczestnictwo młodzieży szkolnej, jak i mieszkańców miasta w tej ze wszech miar pożytecznej akcji, ma nie tylko wymiar porządkowy lecz jest także próbą zmiany zachowań społecznych, kształtowania postaw szacunku do natury.
Uczestnicy spotykają obok starej leśniczówki, przy kapliczce Św. Onufrego. Organizatorzy zapewniają rękawiczki, worki na śmieci i kontenery zbiorcze. Akcję sprzątania zakończy ognisko na polanie, obok starej leśniczówki.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to proekologiczne i edukacyjne wydarzenie.