ewakuacja1Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludzi z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy musi wg przepisów posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji. W przypadku szkół jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego odbywają się treningi ewakuacji, w których uczestniczą wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Za przygotowanie planów ewakuacji i jej prowadzenie odpowiedzialny jest Dyrektor placówki oświatowej a osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie ewakuacji jest wyznaczona przez Dyrektora Szkoły osoba odpowiedzialna. Sygnał do ewakuacji dał alarmowy 3 - krotny dzwonek szkolny. Została przeprowadzona ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjno - obsługowych. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi. Ogólny apel na boisku był potwierdzeniem, że wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zdążyli się ewakuować w wyznaczonym czasie. Nadmienić należy, że na lekcjach wychowawczych oraz ogólnym apelu szkolnym zostały przypomniane powody ewakuacyjne oraz drogi, którymi uczniowie opuszczają budynek szkoły. Należy także podkreślić fakt, że uczniowie bez paniki lecz z dużym zdyscyplinowaniem wykonali zadanie próbnej ewakuacji. Wszystko przebiegło więc, jak należy.

ewakuacja1.jpg ewakuacja2.jpg

BIP logo