W piątek 6 marca  uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w wyjątkowej lekcji zorganizowanej dzięki współpracy z Agencją Impresaryjno-Artystyczną “Klaps-Art” z Krakowa. Była to kolejna żywa lekcja przyrody, tym razem uczniowie mieli okazję poznać owady. 

Celem lekcji było przedstawienie roli jaką owady odgrywają w codziennym życiu człowieka oraz uzmysłowienie uczniom w jaki sposób wykorzystujemy je w rolnictwie i produkcji. Ponadto spotkanie służyło obalaniu mitów i przełamywaniu lęków wśród uczniów. W trakcie trwania programu edukatorka prezentowała żywe okazy zwierząt – modliszki, liśćce, karaczana australijskiego oraz kolekcję zasuszoną prezentowaną w gablotach – motyle, ćmy i chrząszcze.

Kolejne zwierzaki demonstrowały nam swój kamuflaż w przyrodzie - patyczaki wyglądały jak patyki, a liściec, oczywiście, jak piękne listki. Przebojem był karaczan, którego można było dotknąć i przekonać się, jaką ma gładką powierzchnię. Na zakończenie wspaniała kolekcja motyli nocnych i dziennych zachwyciła wszystkich.

Mamy nadzieję, że tak ciekawe lekcje wpłyną na rozwój zainteresowań przyrodniczych i postaw badawczych wśród uczniów.

owady_01.jpg owady_02.jpg owady_03.jpg owady_04.jpg owady_05.jpg owady_06.jpg owady_07.jpg owady_08.jpg owady_09.jpg owady_10.jpg owady_11.jpg owady_12.jpg owady_13.jpg owady_14.jpg owady_15.jpg owady_16.jpg owady_17.jpg owady_18.jpg owady_19.jpg owady_20.jpg

szkola z klasa 2460x1725

prom zdr

lepsza szkola

owoce

mleko

Puchatek certyfikat

certyfikat

Certyfikat dzień bez śmiecenia 1024

Certyfikat młodzi cyfrowi

BIP logo

covid  19COVID - 19

office grafika

egzamin

Egzamin ósmoklasisty

ksiazki

school calendar

wzorowa lazienka