W piątek 6 marca  uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w wyjątkowej lekcji zorganizowanej dzięki współpracy z Agencją Impresaryjno-Artystyczną “Klaps-Art” z Krakowa. Była to kolejna żywa lekcja przyrody, tym razem uczniowie mieli okazję poznać owady.

Celem lekcji było przedstawienie roli jaką owady odgrywają w codziennym życiu człowieka oraz uzmysłowienie uczniom w jaki sposób wykorzystujemy je w rolnictwie i produkcji. Ponadto spotkanie służyło obalaniu mitów i przełamywaniu lęków wśród uczniów. W trakcie trwania programu edukatorka prezentowała żywe okazy zwierząt – modliszki, liśćce, karaczana australijskiego oraz kolekcję zasuszoną prezentowaną w gablotach – motyle, ćmy i chrząszcze.

Kolejne zwierzaki demonstrowały nam swój kamuflaż w przyrodzie - patyczaki wyglądały jak patyki, a liściec, oczywiście, jak piękne listki. Przebojem był karaczan, którego można było dotknąć i przekonać się, jaką ma gładką powierzchnię. Na zakończenie wspaniała kolekcja motyli nocnych i dziennych zachwyciła wszystkich.

Mamy nadzieję, że tak ciekawe lekcje wpłyną na rozwój zainteresowań przyrodniczych i postaw badawczych wśród uczniów.