11 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu profilaktyczno-edukacyjnym pt. "W krainie bajtów", w wykonaniu aktorów teatru „Inspiracja” z Krakowa. "W krainie bajtów" to satyryczna opowieść o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od telewizji, Internetu i gier komputerowych.

 

 


Aktorzy przedstawili opowieść o chłopcu, który cały swój wolny czas spędzał przed komputerem. Często zaniedbywał swoje obowiązki. Pewnego dnia, za sprawką Wielkiego Mistrza, trafił do wygenerowanej przez komputer wirtualnej rzeczywistości. Znajdowały się tam mało przyjazne postacie: Wirusy, tajemniczy Sieciowy Potwór, Złodziej Czasu, Hipnotyzer, Papuga. Czując się coraz bardziej samotnym
i zdezorientowanym bohater pragnie znowu wrócić do swojego pokoju, do realnego świata. Jednak, aby się tam przenieść musi na nowo nauczyć się wykorzystywać media z pożytkiem, poradzić sobie z przejawami agresji i pozbyć się jej w relacjach z innymi. Z pomocą „Mistrza” uczy się zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, m.in. tego, że nie wolno:
 odpowiadać na nieznane maile,
 ujawniać w sieci swoich danych osobowych,
 siedzieć więcej niż 30 min. przy komputerze dziennie,
 zaniedbywać przyjaciół i swoich obowiązków.

Należy również weryfikować wiarygodność zamieszczanych w Internecie informacji porównując z danymi
w encyklopediach lub innych źródłach wiedzy.
Niejednokrotnie świat wirtualny stanowi zagrożenie dla młodego człowieka. I o tym właśnie należy pamiętać.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

szkola z klasa 2460x1725

prom zdr

lepsza szkola

owoce

mleko

Puchatek certyfikat

certyfikat

Certyfikat dzień bez śmiecenia 1024

Certyfikat młodzi cyfrowi

BIP logo

covid  19COVID - 19

office grafika

egzamin

Egzamin ósmoklasisty

ksiazki

school calendar

wzorowa lazienka