den10Oficjalne święto w Polsce ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 roku jako Dzień Nauczyciela, od 1982 natomiast obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej będącej pierwszym ministerstwem edukacji w Europie. Zostało ono utworzone 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Obecnie każda rocznica tego wydarzenia jest uroczyście obchodzona w instytucjach związanych z oświatą, stanowi również okazję do nagrodzenia osób wyróżniających się w dziedzinie edukacji.

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole miał bardzo uroczysty charakter. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy 6 pod kierownictwem pani Alicji Ryby. Przedstawiciele Rady Rodziców przygotowali dla naszych nauczycieli symboliczny kwiatek i słodki poczęstunek. Nasi "milusińscy" nie zapomnieli o swoich wychowawcach i ulubionych nauczycielach składając im serdeczne życzenia.
Pani Dyrektor tradycyjnie już tego dnia podziękowała nauczycielom za trud i zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia.
Nagrodę Dyrektora SP 7 otrzymali:
Nauczyciele:
Barbara Ordon
Mariusz Jedliński
Marek Jakubowski
Pracownicy administracji:
Marta Wyrzykowska
Krystyna Korczak
Alina Wolak
Kazimierz Matusiak
Natomiast Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził plebiscyt na najsympatyczniejszego nauczyciela naszej szkoły, w którym nagrody otrzymali:
Anna Galek