piknik012 czerwca 2019 roku, z inicjatywy Stowarzyszenia Mokrzyszów
i mieszkańców tego osiedla  została odsłonięta tablica poświęcona pamięci doktor Olgi Blanki Lilien, legendarnej pani doktor, która podczas okupacji niemieckiej od 1942 roku ukrywała się
w Mokrzyszowie.

Tablica znajduje się  na ścianie Pałacu Myśliwskiego,  który jest siedzibą Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli. Uroczystość zgromadziła wielu mieszkańców tarnobrzeskiego osiedla Mokrzyszów.

Miejsce umieszczenia tablicy nie jest przypadkowe, bowiem podczas hitlerowskiej okupacji w tym dawnym budynku szkoły rolniczej Olga Lilien pracowała w kuchni. Ukrywającą się ze względu na żydowskie pochodzenie lekarkę zatrudnił wtedy ówczesny dyrektor szkoły  Marian Połowicz, który w 2018 roku za udzieloną pomoc został odznaczony pośmiertnie medalem “Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.

Doktor Olga Blanka Lilien była lekarkę bezgranicznie oddaną posłudze drugiemu człowiekowi.

Po odsłonięciu tablicy uczestnicy uroczystości przeszli na teren parku, któremu została nadana nazwa Park rodzinny im. Dr Olgi Lilien.

piknik01.jpg piknik02.jpg piknik03.jpg piknik04.jpg piknik05.jpg piknik06.jpg piknik07.jpg piknik08.jpg piknik09.jpg piknik10.jpg piknik11.jpg piknik12.jpg piknik13.jpg piknik14.jpg piknik15.jpg