czytamyW dniu 13 i 14 maja 2019 roku nasza szkoła wzięła udział
w ogólnopolskiej akcji czytelniczej bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja przeprowadzona została na dwóch kolejnych przerwach lekcyjnych. Każdego dnia w klasach i bibliotece szkolnej - ze względu na różnorodne zainteresowania czytelnicze miało miejsce czytanie książek.

Uczniowie młodsi z klas I - III czytali głównie książki przygodowe w obecności i przy pomocy nauczycieli, a potem wykonywali do nich ilustracje w formie komiksów lub obrazów tematycznych. Wystawa prac plastycznych będzie miała miejsce w naszej szkolnej bibliotece po zakończeniu akcji.

Uczniowie klas starszych IV-VIII czytali książki zgodne ze swoimi zainteresowaniami w małych grupach klasowych lub międzyklasowych zgodnych z zainteresowaniami grupy. Były to komiksy, fragmenty lektur, czy innych pozycji dostępnych
w naszej szkolnej bibliotece lub przyniesionych z tej okazji z domu.

czytamy.jpg czytanie1.jpg czytanie2.jpg czytanie3.jpg czytanie4.jpg czytanie5.jpg czytanie6.jpg czytanie7.jpg przerwa-na-czytanie.jpg