Hetman konkursW sobotę 30 marca nasi uczniowie Katarzyna StępieńMaciej Pawlica i Patryk Galek z klasy VIII  wzięli udział  w I Hetmańskim Konkursie Nauk Społecznych. Finał odbył się w I Społecznym Liceum im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

Do etapu finałowego zakwalifikowało się 47 uczniów z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego, którzy musieli zmierzyć się z rozwiązaniem zadań z bloku stałego, który swoją tematyką obejmował: historię i stosunki międzynarodowe na świecie i w Polsce po 1989 r., wybrane aspekty socjologii, prawa, politologii, ekonomii oraz bieżące wydarzenia w szeroko pojętym świecie polityki i gospodarki. Zadaniem uczniów było także udzielenie odpowiedzi na pytania z zakresu bloku zmiennego, który w tym roku obejmował zagadnienia związane z konstytucyjnym ustrojem III RP oraz podstawami gospodarki rynkowej.

Nasi uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Ich opiekunem  był  pan  Marek Jakubowski.

Gratulujemy  !!!!