7 lutego 2019 r. uczniowie z klas IV -  VIII spotkali się z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, panem Stanisławem Cibą. Specjalista z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przybliżył uczniom tematykę związaną z pojęciem bezpieczeństwa, zarówno w domu jak i w szkole. Gość zwrócił także uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżających się ferii zimowych.

Przekazał uczniom  informacje na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i na przejściach dla pieszych oraz przypomniał  jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.  Tłumaczył, że kiedy piesi są widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, stają się bardziej bezpieczni. 

Omówił również zasady bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Uczniowie dowiedzieli się, kiedy będą mogli samodzielnie jeździć rowerem, z jakich dróg będą mogli korzystać, gdy uzyskają kartę rowerową. Funkcjonariusz podkreślił, jak ważną rzeczą podczas rowerowych przejażdżek jest korzystanie z wyposażenia podnoszącego bezpieczeństwo, czyli kasków i dodatkowych elementów odblaskowych.

Na zakończenie spotkania uczniowie wzięli udział w konkursie na temat bezpieczeństwa na drodze i na stokach narciarskich, w którym do wygrania była wejściówka na basen i podwójne zaproszenie do kina.

Zwrócił również uwagę na coraz częściej spotykaną wśród uczniów cyberprzemoc.

Przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, po raz kolejny, poinformował zebranych uczniów o odpowiedzialności karnej, jaka grozi za groźby, szantaż, zniewagi, zniesławienie, pobicia, niszczenie cudzych rzeczy czy kradzież.

 bezp.ferie1 bezp.ferie2

szkola z klasa 2460x1725

prom zdr

lepsza szkola

owoce

mleko

Puchatek certyfikat

certyfikat

Certyfikat dzień bez śmiecenia 1024

Certyfikat młodzi cyfrowi

BIP logo

covid  19COVID - 19

office grafika

egzamin

Egzamin ósmoklasisty

ksiazki

school calendar

wzorowa lazienka