skarpetkiW piątek 30 listopada 2018 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Białych Skarpetek. Było to nietypowe urozmaicenie zabaw andrzejkowych organizowanych w zespołach klasowych. Dla uczczenia tego dnia, w celu wspólnej dobrej zabawy i „wyjścia poza schemat” większość z uczniów i niektórzy nauczyciele przyszli do szkoły w białych skarpetkach. W związku   z tym świętem uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na „Odę do Białych Skarpetek”. Wielu śmiałków podjęło wyzwanie i spróbowało swoich sił w konkurencji na „mistrza pióra”.

Miejsca w konkursie na ody zostały przyznane przez, pracujące niezależnie, jury w składzie: Pani Grażyna Kozioł, Pani Barbara Ordon, Pani Urszula Babiarz, Pan Mariusz Jedliński, Ksiądz Bartosz Skoczylas oraz sekretarz komisji konkursowej Pani Anna Dyjak. Nagrodą za napisanie „Ody do Białych Skarpetek” była pamiątkowa biała skarpetka wypełniona łakociami oraz dyplom „mistrza pióra”.

Oto nasi szkolni zdolni poeci:

W kategorii klas I – III

1. miejsce – Amelia Stępień z klasy I
  2. miejsce – Roksana Galek z klasy I
  3. miejsce – Tomasz Brania z klasy II oraz Tomasz Rolek z klasy I

Wyróżnienie – Wiktoria Woźniak z klasy I

W kategorii klas IV – VIII

1. miejsce – Emilia Kutowicz z klasy IV
  2. miejsce – Angelika Szczytyńska z klasy VII
  3. miejsce – Karolina Furman z klasy VIII

Wyróżnienie – Mateusz Rolek z klasy IV

W kategorii Dorośli i Dzieci: