dietaW dniu 27 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Nature House. Pani dietetyk przeprowadziła dla klas IV, V, VII i VIII   spotkanie na temat zdrowego stylu życia. Łącząc elementy zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu, ciekawie zachęcała młodzież do bardziej świadomego dbania o własne ciało. 

 

Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co    i w jakich proporcjach powinniśmy jeść aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Dużą uwagę, pani dietetyk zwracała również  na aktywność fizyczną oraz na to, jak przekłada się ona na spalanie naszych kalorii. Aerobik, jazda na rowerze, wolne pływanie, wolny bieg czy chodzenie są równie ważne jak zdrowe odżywianie i ściśle łączą się ze sobą.

Uczniowie z  zainteresowaniem słuchali prelekcji. Z pewnością wezmą sobie do serca cenne rady specjalisty.

dieta1.jpg dieta2.jpg dieta3.jpg dieta4.jpg dieta5.jpg

szkola z klasa 2460x1725

prom zdr

lepsza szkola

owoce

mleko

Puchatek certyfikat

certyfikat

Certyfikat dzień bez śmiecenia 1024

Certyfikat młodzi cyfrowi

BIP logo

covid  19COVID - 19

office grafika

egzamin

Egzamin ósmoklasisty

ksiazki

school calendar

wzorowa lazienka